Persian2English

Breaking the Language Barrier on Human Rights

Dutch Congress Attempts to List Iran’s Revolutionary Guards on their Terrorist List

December 03, 2009

Persian Source- Rahe Sabz

Summary Translation:

dutchGreen Movement Network- Conservative and liberal MPs in the Dutch parliament have voted on a resolution to ask the European Parliament to list the Revolutionary Guards on its terrorist list.

According to Asr-Iran newspaper, the Israeli paper, Jerusalem Post has printed this article stating, “This is the first time that the parliament of a European nation has named Iran’s Revolutionary Guards as a terrorist organization.”

In this resolution, the Revolutionary Guards are accused of terrorist activities and the support of the Revolutionary Guards of Hamas and Hizbollah. Also the role of the Revolutionary Guards in repressing recent unrests in Iran is condemned. In this resolution the Dutch government has asked to try to list the Revolutionary Guards in the terrorist list. This is to be discussed in the December gathering of the European Parliament.

Translation- Tour Irani for Persian2English

***********************************

اقدام پارلمان هلند برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی

شبکه جنبش راه سبز(جرس):نمایندگان محافظه کار و لیبرال پارلمان هلند در جلسه اخیر خود به قطعنامه ای رای دادند که طی آن از اتحادیه اروپا خواسته شده است نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سیاه سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا قرار گیرد!

به گزارش عصر ایران ، روزنامه اسراییلی ” جروزالم پست ” با انتشار این خبر می نویسد”اين نخستين باري است كه پارلمان يك كشور اروپايي ،‌سپاه پاسداران را يك سازمان تروريستي ناميده است.”

در این قطعنامه مداخله جویانه سپاه پاسداران به اقدامات تروريستي متهم شده و حمایت سپاه از حماس و حزب ‌الله و نیز آنچه که نقش سپاه در برخورد با معترضان انتخاباتي در ايران ناميده شده، محكوم شده است.

در اين قطعنامه از دولت هلند خواسته شده تـا بـراي قـرار گـرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌هاي تروريستي اتحاديه اروپا تلا‌ش كند.قرار است این قطعنامه در جلسه شورای اروپا در ماه دسامبر در بروکسل به مورد بحث گذاشته شود.

در همين حال، پارلمان هلند با تصويب قطعنامه ديگري، از ” سازمان بين‌المللي دريانوردي ” (IMO) خواسته است تا شركت كشتيراني جمهوري اسلا‌مي را از عضويت در شوراي عمومي اين سازمان محروم كند. پارلمان هلند در توجيه اين خواستــــــــه خود، مدعي شده است كه شركت كشتيراني جمهوري اسلا‌مي درصادرات غيرقانوني سلا‌ح به كشورها و گروه‌هاي خارجي، نقش دارد.

پیش از این کنگره آمریکا در رویکردی خصمانه سپاه پاسداران ایران را یک سازمان تروریستی خوانده بود .

اتحادیه اروپا در مجموع مهم ترین شریک تجاری ایران است و ایران با آلمان، ایتالیا و فرانسه روابط اقتصادی گسترده ای دارد .قطعنامه پارلمان هلند با 80رای مثبت از سوی احزاب راست میانه و لیبرال در برابر 70 رای منفی احزاب چپ و سوسیالیست به تصویب رسیده است. “ماکسیم ورهاگن” وزیر خارجه هلند که خود از حزب دموکرات مسیحی است به این قطعنامه رای مثبت داده است .

پیش از این و در اوایل سال جاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه ای از پروژه ای نام برده بود که در رسانه ها به پروژه ” براندازی هلندی ” معروف شد .

سپاه در این اطلاعیه تاکید کرده بود که تصویب بودجه 15 میلیون یورویی از سوی پارلمان هلند برای تزریق به رسانه های فارسی زبان وابسته به هلند ، به هدف استحاله و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی انجام پذیرفته است .

  • Balatarin
    Tags: , , , ,

    Leave a Response